INFORMĀCIJA

Foto VGT

Akciju sabiedrība „Ventspils Grain Terminal” ir Latvijas un Kazahstānas kopuzņēmums ar reģistrēto statūtu kapitālu 5 500 000 latu apmērā. Partneri no Kazahstānas Republikas – vadošie pārtikas graudu pārdevēji un eksportētāji pasaules tirgū.

2004.gada rudenī akciju sabiedrība Ventspils brīvostas teritorijā sāka būvēt specializētu graudu termināli, kurš sastāv no noliktavu kompleksa ar kopējo ietilpību 72 tūkst.tonnu, vagonu un automašīnu izkraušanas mezgla, kuģu iekraušanas mašīnām un palīgiekārtām.

Termināļa caurlaides spēja ir 1,5 milj.tonnu graudu gadā. Dziļūdens pāļu konstrukciju piestātne ar 14.5 metru dziļumu ļauj apstrādāt Panamax tipa kuģus ar kravnesību 70 tūkst.tonnu, ko nespēj piedāvāt konkurējošās kaimiņostas. Iespēja pārkraut lielas kuģu partijas klientiem ļauj būtiski samazināt transporta izdevumus un paplašināt eksporta ģeogrāfiju. Bez tam, Ventspils plaši pazīstama kā dabīga neaizsalstošā dziļūdens osta, kurā, atšķirībā no konkurentiem, iespējams nodrošināt nepārtrauktu beramkravu kuģu apstrādi neatkarīgi no meteoroloģiskajiem apstākļiem un ledus stāvokļa.

Terminālis ir uzbūvēts, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un pasaules pieredzi graudu kravu pārkraušanas un uzglabāšanas jomā. Par tehnoloģisko iekārtu piegādātāju starptautiska konkursa rezultātā kļuva ASV kompānija Agrico Sales.

No 2006.gada septembra akciju sabiedrība „Ventspils Grain Terminal” ir Starptautiskās Graudu un Lopbarības tirdzniecības asociācijas GAFTA dalībnieks kategorijā „Approved Analysts”.

2007.gada 3.decembrī terminālis tika sertificēts saskaņā ar starptautisko standartu ISO 9001 un ISO 14001 prasībām. Šie standarti ir starptautiski dokumenti, kuru prasību izpilde nodrošina augstu ražošanas procesu vadības efektivitāti, pēc iespējas pilnīgāku klientu vēlmju apmierināšanu un procesu ekoloģisku drošību.

Ventspils graudu terminālis atvērts jebkuram klientam, kas ieinteresēts graudu eksportā, neatkarīgi no valstiskās piederības. Priekšrocību un sabalansētās tarifu politikas dēļ Ventspils graudu terminālis veiksmīgi spēj konkurēt ar kaimiņostām un piesaista graudu kravas no Kazahstānas, Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas.