06.05.2012

"Konkurss" .pdf

"Konkursa nosacijumi" .pdf

 

09.07.2012

Noslēdzies AS „Ventspils Grain Terminal” izsludinātais amatieru gleznotāju konkurss „Veltījums Kazahstānai”

 

06.jūlijā Pārventas bibliotēkā, Ventspilī norisinājās par godu Kazahstānas Republikas galvaspilsētas Astanas svētkiem AS „Ventspils Grain Terminal” izsludinātā amatieru gleznotāju konkursa „Veltījums Kazahstānai” apbalvošanas ceremonija, kurā bez konkursa dalībniekiem piedalījās arī goda viesi no Kazahstānas –delegācija ar Vēstniecības padomnieci Žaziru Mirzakasimovu priekšgalā.

Dalībai konkursā bija nepieciešams brīvā stilā izpildīt zīmējumu par organizatora piedāvāto tēmu. Konkursa rezultātus apkopoja profesionāla žūrija piecu cilvēku sastāvā. Konkurss norisinājās divos etapos.

Pamatojoties uz žūrijas lēmumu un saskaņā ar konkursa rezultātiem uzvarētājiem tika piešķirti diplomi un balvas.

Galveno balvu – prēmiju 250 latu apmērā – ieguva Irina Radeviča par gleznojumu „Kazahu ģimene”. Otro vietu dalīja Larisa Sorokina un Ludmila Celiņa, saņemot 100 latu prēmijas. Savukārt veicināšanas balvas un naudas prēmijas 50 latu apmērā saņēma Gaļina Šabrova par gleznojumu „Dziedošās kāpas” un Marija Makarenko par darbu „Kalnu ezers”.

Skatītāju simpātiju balvu, kura tika noteikta balsojot, ieguva jaunais mākslinieks Valentins Igoševs, savukārt VGT balvu saņēma Raihana Buravļova par darbu „Mošeja Nur Astana”.

Tā kā konkursa darbus iesniedza negaidīti daudz jauniešu – tika izveidota papildus nominācija „Jaunais mākslinieks”, kurā uzvarēja Zanda Tamsone, Marks Landmanis un Paula Kukle, saņemot pārsteiguma balvas.

Īpašas Kazahstānas goda viesa simpātijas ieguva divi jaunie mākslinieki: Alisa Girdjuka un Dmitrijs Jančinskis.

AS “Ventspils Grain Terminal” pateicas visiem dalībniekiem par lielo atsaucību un izrādīto interesi, kā arī par iespēju ielūkoties ventspilnieku viedoklī par Kazahstānu – plaukstošo un tradīcijām bagāto valsti. Īpašu pateicību kompānija vēlas izteikt Pārventas bibliotēkai, Svetlanai Ivanecai, kā arī veikalam „Žagata”, kurš bija sagatavojis dāvaniņas bērniem.

AS „Ventspils Grain Terminal” priecājas par augsto konkursa dalībnieku – Ventspils amatieru gleznotāju – profesionalitāti un aktivitāti, un plāno Amatieru gleznotāju konkursu par Kazahstānu pārvērst par skaistu mūsu pilsētas ikgada tradīciju.

Uzvarētājus, kuri vēl nav saņēmuši savas naudas balvas, lūdzam sazināties ar AS „Ventspils Grain Terminal” pa tālruni 63668802.